fbpx

האביב הגיע – אלרגיה באה

הצורה בה כל אדם אלרגי מגיב לחומרים אליהם הוא רגיש משתנה כמובן בין אדם לאדם, ויכולה לנוע בין אי נוחות שמתבטאת בהתעטשויות ושיעולים,
דמעות ועיניים אדומות, הפרעות נשימה והתקפי אסטמה, עייפות , כאבי ראש, בגרד ועד לסכנת חיים של ממש כתוצאה מחנק או ירידה קיצונית בלחץ הדם.

האביב היא עונת ההפריה של רוב הצמחים. האוויר מתמלא בחלקיקי פריחה של צמחים, עצים, שיחים ועשבים. חלקיקים אלה חודרים לגוף דרך מערכת הנשימה, ומערכת החיסון מזהה אותם כאויב ומגיבה בשיגור הנוגדנים.

בנוסף לפרחים עצמם, הרוח מפזרת באוויר אבקנים ונבגים שמקורם בצמחים מעוררי אלרגיה, אלה יכולים להיות נישאים למרחקים רבים ולהשפיע גם על אנשים שלא נמצאים בקרבה רבה לפרחים עצמם.

פריחה באביב

בחודשי האביב (מרץ – מאי) ניתן לראות צמיחה של עצי ושיחים, דגניים ועשבוניים.

התופעות, כאמור יכולות להגיע במספר צורות –
נזלת אלרגית, עונתית (קדחת השחת) או רב-עונתית: התופעה האלרגית הנפוצה ביותר, שנגרמת לרוב על ידי חשיפה לאבק הבית ואבקת פריחה.
היות מדובר בחשיפה דרך מערכת הנשימה, חלקי הגוף המושפעים ביותר הם העיניים, האף, הסינוסים ודרכי הנשימה העליונות. התופעות האלו מציקות ויוצרות קושי להירדם או גורמות ליקיצות מרובות במהלך הלילה,
דבר הפוגם בערנות החולה ובתפקודו במהלך היום.

דלקת הלחמית האביבית: הדלקת האביבית לאו דווקא מתרחשת באביב, והיא נקראת ‘אלרגית’ למרות שלא נמצא שום גורם סביבתי המחולל אותה. התסמינים הם הפרשה ותחושת צריבה בעיניים, כשבמקרים קיצוניים תיתכן אף פגיעה בעיניים.

תסמיני האלרגיה הם, כאמור, מגוונים ותלויים באלרגן שמחולל את התגובה ובמערכת שקולטת את האלרגן בגוף. מכאן נובע שאלרגיית האביב, שנגרמת כתוצאה משאיפה לתוך מערכת הנשימה תבוא לידי ביטוי בעיקר במערכת הנשימה (קשיי נשימה)  או העור (תפרחות וגרד).

 

טיפול באלרגיה

הטיפול התרופתי כולל בדרך כלל אנטי היסטמינים, למאבק במחוללי התגובה האלרגית בגוף.

אפשרות נוספת היא תרופות על בסיס סטרואידים, שמטרתן להקל על התגובה האלרגית על ידי דיכוי המערכת החיסונית. תרופות אלו הן גם אנטי דלקתיות ויסייעו להפחית את ההליך הדלקתי, אם התפתח.
תרופות אלה אכן משפיעות בדרך כלל בטווח הקצר אך בשימוש לאורך יכולות לפגוע במערכת החיסון ולגרום לתופעות לוואי כמו עייפות, מצב רוח ירוד, סחרור ולעיתים לתופעות קיצוניות בהרבה יותר.

ישנם מספר דרכים נוספות לטיפול כמו  דיקור –יעיל כ”עזרה ראשונה”, משחות טבעיות – לרוב מיועד להרגעת העור, אדרנלין, חיסונים, אנטיביוטיקה ותזונה נכונה הכוללת תוספים טבעיים.

מעדויות רבות של אנשים, אחת הדרכים היעילות והטבעיות הוא שימוש וצריכה של צמחי מרפא טבעיים, שימוש נכון יכול לעשות פלאים ולקהל משמעותית על התופעות, איך זה קורה?
צמחי המרפא מורכבים מויטמינים, מינראלים, חומצות חיוניות, נוגדי דלקת ומשככי כאבים. בצמחים קיימים חומרים אנטי בקטריאליים באופן טבעי ומטרתם לסלק מהם מזהמים.
הטיפול באלרגיות בעזרת צמחי מרפא, המבוסס על ידע מסורתי, תיאוריטי וקליני מתמקד בחיזוק ואיזון של מערכת החיסון נעשה ע”י מספר צמחי מרפא כמו:

סמבוק שחור: בעל השפעה נוגדת אלרגיה ישירה,  משפר תפקוד מערכת החיסון, מכווץ, משתן, מכייח, טיפול בחום והתקררויות.

אקליפטוס: השמן האתרי המצוי בעלים הינו חומר מחטא עוצמתי מאוד, אשר נמצא בשימוש נרחב בכל העולם להקלה שיעול והתקררויות, כאבי גרון ועוד מזהמים שונים
לחך: העלים של הצמח הינם מכווצים, משככי כאבים, פותחים מעברי נוזלים ותעלות הפרשה בגוף, יכולת טיהור של הגוף והדם

רוזמרין: בעל פעילות מחטאת חזקה ונוגדות דלקת. לחומצת רוזמרין יש פוטנציאל טיפולי במצב של בסינדום השוק טוקסי (חדירה והתרבות של חיידקים במחזור הדם)

בנוסף צמחים כמו אלביציה, שרביטן סיני ושורש רסטרוגולוס יכולים לסייע.

באופן כללי, התזונה הנכונה בעת אלרגיה בעור היא בעלת השפעה מקררת לגוף הבוער: ירקות כמו מלפפון, עגבנייה, ברוקולי, אספרגוס, חסה, פטריות, פלפל אדום ועוד; פירות כמו בננה, תפוח, אגס, מלון, אבטיח ועוד; קטניות ודגנים – גריסים, דוחן, אורז לבן, אפונה, עדשים.

לחברת צוף גלובוס ישנם תוספי תזונה טבעיים שהמסייעים בהתמודדות עם אלרגיה
בונכומל – לפתרון בעיות של דרכי הנשימה, שבין היתר נגרמות בעקבות אלרגיה

ויראמל – להתמודדות עם מחלות ויראליות, מיקרואורגניזמים החודרים אליו כולל וירוסים למערכת ההגנה הלא-ייחודית.

חיזוקמל – המחזק את המערכת החיסונית ומאפשר לגוף למנוע ולהתמודד טוב יותר עם מחלות שמקורן ויראלי או בקטריאלי.

לפרטים נוספים לחץ על המוצר

דורג 5.00 מתוך 5
69.00

בונכומל הינו מוצר כוורת ייחודי המבוסס על צמחים הידועים בהתמודדות עם בעיות של דרכי הנשימה: שיעול, ליחה, קשיי נשימה. משמש כאנטיביוטיקה טבעית, מכייח, ובנוסף יעילים גם כנגד וירוסים ונגד פטריות. בעל תכונות אנטי-דלקתיות.
המוצר נבדק בבדיקות מעבדה ונמצא יעיל יותר מהאנטיביוטיקה הרלוונטית.

דורג 5.00 מתוך 5
69.00

וירמל הינו תוסף תזונה ייחודי המיוצר באמצעות דבורים שהוזנו בצמחים מיוחדים, המוכרים ברפואה העממית כמסייעים בחיזוק של הגוף, ובעיקר את מערכת ההגנה הייחודית ובכך לתת לגוף סיכוי טוב יותר להתמודד עם עם הוירוסים החודרים לגוף האדם (כולל וירוס H1 N1), מחלות ויראליות, מיקרואורגניזמים החודרים אליו כולל וירוסים למערכת ההגנה הלא-ייחודית.

69.00

"חיזוקמל" הינו תוסף תזונה ייחודי המיוצר באמצעות דבורים שהוזנו בצמחים מיוחדים המוכרים ברפואה העממית כמחזקים את המערכת החיסונית ומאפשרים לגוף למנוע ולהתמודד טוב יותר עם מחלות שמקורן ויראלי או בקטריאלי.

 

תגובה אחת על הפוסט “האביב הגיע – אלרגיה באה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

eighteen − ten =