fbpx

תופעות לוואי אחרי טיפולים כימותרפים

הטיפולים הכימותרפיים וההקרנות שמסייעים כל שנה למאות אלפי אנשים לנצח את הסרטן גם גובים מחיר לא פשוט.
טיפול כימותרפי נועד לעצור את התפתחותם של התאים הסרטניים, אך למעשה בפועל ישנה פגיעה עקיפה גם בהתפצלות התאים התקינים בגוף. התוצאה – תופעות לוואי לא נעימות כלל כמו למשל נשירת שיער (כולל גבות), אפטות בפה, עייפות, הקאות ובחילות ופגיעה במערכת החיסונית של הגוף. חשוב לציין שלכל טיפול יש תופעות לוואי שונות, לכן התוצאות שונות בין כל אדם לאדם. התופעות אומנם אינן נעימות אך לא במסכנות את הבריאות או משנות את אחוזי הצלחת הטיפול.

אובדן שיער

תופעת לוואי הנראית לעין וגורמת למועקה נפשית מתחילה כשבוע עד שלושה שבועות מתחילת הטיפול ומתחזקת אחרי כחודשיים. מדובר בתופעה שאינה מסוכנת מבחינה בריאותית. יש אפשרות לקרר את הקרקפת בזמן הטיפול כדי למנוע נשירת שיער, אך הפתרון הזה לא מתאים לכל המצבים.

עייפות

תופעת לוואי נפוצה, שיכולה להתבטא בעייפות בשעות הערב המוקדמות או בהתעייפות מהירה לאחר ביצוע פעולות שגרתיות.

בחילות והקאות

כמחצית מהמטופלים יסבלו מתופעת לוואי זו, וניתן לטפל בה באמצע טבעיים או תרופות יעודיות. מצב זה גורם גם לירידה בתאבון

 

פגישה במערכת החיסונית

מומלץ להימנע משהייה עם אנשים חולים, להקפיד על היגיינה ושטיפת ידיים תכופה ולהימנע ככל הניתן מפצעים או חתכים על פני העור שעשויים להזדהם.

אנמיה

הטיפולים עשויים לגרום לירידה משמעותית במספר תאי הדם האדומים, דבר שגורר ירידה בהמוגלובין ועשויה להתפתח אנמיה. לכן, רצוי לבצע ספירות דם באופן תדיר כדי לעקוב אחרי ערכי הברזל וכן להרבות בצריכת מזונות עשירים בברזל, כמו בשר אדום, קטניות, ירקות ירוקים, אגוזים וצימוקים.

אפטות ויובש בפה

הטיפול הכימותרפי עלול לגרום לדלקות  באזור הפה. דלקת זו נקראת מוקוזיטיס, ועשויה להתבטא בצורה של אפטות בפה (פצעים בפה) ובתחושת יובש. למקרים של אפטות בפה, אנו ממליצים להשתמש בפלורמל

 

סימני אזהרה שמצריכים בדיקת רופא
חום גבוה מעל 38 מעלות
קושי בנשימה \ כאבים בחזה
רעד בלתי נשלט בגוף
שלשול או יציאות רכות מעל לארבע פעמים ביום
כאבי שרירים הדומים בתחושתם לשפעת
דימום מהאף שאינו עוצר
ירידה בתיאבון או קושי לאכול

 

לייפמל, להקלה בתופעות לוואי למטופלי כימותרפיה והקרנות

לפני שנים אחדות, פיתחו החוקרים של חברת צוף גלובוס, מוצר כוורת בריאותי ייחודי בשם לייפמל (LifeMel), המסייע בשיפור תמונת הדם של חולי סרטן ושיקום המערכת החיסונית של חולי סרטן והקלה על תופעות לוואי של הטיפולים הכימותרפיים וההקרנות.
השימוש מיועד להעלאת רמת הכדוריות הלבנות והאדומות, העלאת רמת ההמוגלובין בדם, והעלאת רמת לוחיות הדם (טרומבוציטים), ועל ידי כך הוא מחזק את המערכת החיסונית. LifeMel מתאים במיוחד לחולי סרטן שהטיפולים הכימותרפיים וההקרנות גרמו נזק למערכת החיסונית ולתמונת הדם שלהם.
LifeMel מתאים גם לסובלים מאנמיה ומרמות המוגלובין נמוכות ומיוצר על ידי דבורים ועשוי מתרכובות צמחי מאכל ייחודיות
התהליך המתבצע בגוף הדבורה, בו הופכת הדבורה את הצוף המלאכותי ללייפמל, מעצים את הסגולות המיוחדות של הצמחים.

מוצרי כוורת להקלה בתופעות לוואי

דורג 5.00 מתוך 5
180.00

"לייפמל" הוא תוסף תזונה ייחודי בעולם (פותח בישראל) המיוצר באמצעות דבורים שהוזנו בצמחים מיוחדים, המוכרים ברפואה העממית כמסייעים לתמונת הדם. 
תכונות הצמחים בהם אנחנו משתמשים מוכרים ברפואה העממית כבעלי יכולת להעלאת רמת הכדוריות הלבנות והאדומות, העלאת רמת ההמוגלובין בדם, והעלאת רמת לוחיות הדם (טרומבוציטים), וכן חיזוק המערכת החיסונית.

דורג 4.71 מתוך 5
69.00

"פלורמל" הוא תוסף תזונה ייחודי בעולם (פותח בישראל) המיוצר באמצעות דבורים שהוזנו בצמחים מיוחדים הידועים כיעלים למניעה וטיפול בבעיות הבאות:

סטומטיטיס (אפטות כיביות בפה) לסוגיה השונים.
גינגיביטיס (דלקת ונסיגת חניכיים ).
פרודונטיטיס (מחלת חניכיים והרקמות התומכות את השן)
פרדונטוזיס.
צ’איליטיס.
גלוסיטיס.
שיכוך זמני של כאב שיניים.
סטומטיטיס כיבי כסיבוך לאחר טיפולי כימותרפיה אצל חולים אונקולוגיים.
טיפול מונע וריפוי כיבי חניכיים המופיעים בעקבות השימוש בשיניים תותבות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

16 − 13 =